Czym tak naprawdę są Twoje AKTYWA?

Twoje aktywa to coś co może bardzo istotnie wpłynąć na Twój status finansowy. W sensie uczynić Cię wolnym finansowo. Nie  wiem czy wiesz ale wszystko co dzisiaj masz okół siebie to wynik Twoich NAWYKÓW. Twoje finanse również. Masz po prostu dwa rodzaje nawyków: coś robisz lub czegoś nie robisz. Koniec. Proste prawda?

Jeśli chcesz aby Twoje finanse się zmieniły, to trzeba zmienić swoje nawyki. Widocznie czegoś nie robisz. Tym czymś może są może Twoje aktywa? Czy budujesz swoje aktywa? Czy je kupujesz, gromadzisz, dbasz i pielęgnujesz? Czy zdobywasz wiedzę na temat czym są i dlaczego są takie ważne w budowaniu – nie tylko wolności finansowej – ale powiem ZDROWIA FINANSOWEGO. Czym zatem są aktywa w Twoim życiu? Czy są w ogóle obecne?

To co wynosimy w trakcie naszej edukacji, nie naprowadza nas na drogę budowania aktywów, czyli własnego majątku. A zatem nie zrzucając na nikogo odpowiedzialności – bierzemy sprawy w swoje ręce i sami zaczynamy budować własne aktywa. Zanim przejdę dalej dodam, że obok aktywów są jeszcze pasywa, czyli koszty. I w wydawaniu pieniędzy na koszty, większość ludzi jest bardzo dobra, natomiast często jest tak, że nie mają w ogóle albo bardzo małe aktywa.

Własne finanse należy tak ułożyć aby budować stale, w sposób systematyczny aktywa czyli własny majątek.

Majątek wkłada nam pieniądze do kieszeni a pasywa wyciągają nam pieniądze z kieszeni.

Gdyby porównać je do „zwierzątek” to PASYWA są jak tasiemiec, ciągle wołają jeść, nigdy nie ma temu końca i nic nie dają od siebie z powrotem.

Natomiast AKTYWA są jak gąska, co znosi złote jajka. Zatem aby mieć taką własną gąskę, trzeba się trochę w pierwszej fazie napracować; musimy małą gąskę kupić a potem ją hodować, karmić i dbać aż zacznie znosić złote jajka. Gąski nigdy ale to nigdy nie sprzedajemy ani nic z niej nie „gotujemy”, nawet jakby się coś bardzo „specjalnego” działo.

Z czasem zaczyna tych złotych jajek być tyle, że jest ich więcej niż kosztów i to jest moment w którym stajesz się wolny finansowo. Jeszcze nie bogaty ale już wolny

Jak zacząć? Najpierw oszczędzasz na małą gąskę. Potem dalej oszczędzasz i dokarmiasz gąskę. A potem wysyłasz gąskę na porządne pastwisko. Ona tam już wie co robić. I wtedy Ty musisz zbierać złote jajka, żeby nikt tego nie zrobił za Ciebie. I tak w kółko. Systematycznie. Az stanie się to Twoim nawykiem.

„Gąską” są inwestycje finansowe, nieruchomości, złoto, srebro. Wszystko co przynosi pieniądze w momencie kupna

A już genialną „gąską” są pasywa, które mogą stać się Twoimi aktywami. Czyli możesz zarabiać również na swoich kosztach. Wówczas masz i to i to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *