Najlepszy czas na działanie jest TERAZ

Mark Fisher jest autorem tego cytatu. Uwidacznia on jeden aspekt czasu, w którym tak naprawdę żyjemy, czyli chwila obecna. Bo tak naprawdę to w tej właśnie chwili tworzysz swoją przyszłość – i jak się głębiej zastanowisz – przeszłość.

To co było jest wynikiem chwili obecnej, więc tak jak ją spędzisz i co w niej zrobisz będzie stanowiło Twoją przeszłość. A zatem ważne jest aby wyciągać wnioski ze swojej przeszłości, ponieważ masz już sprawdzone jakie działania dają jaki efekt. Wszystko co masz wokół siebie dzisiaj, w sensie stanu konta, zdrowia, relacji z najbliższymi jest wynikiem właśnie TWOICH decyzji i TWOICH działań. Niczyich innych, chociaż czasami dużo łatwiej jest wskazać palcem tego kto wpłynął na Twoje życie kiedyś tak, że dziś odczuwasz niezadowolenie? Kto to jest? On, Ona, oni, ktoś…..

To tak łatwo przerzucić odpowiedzialność za swoje życie na kogoś lub coś innego. Jest często lżej. Jednak to ma krótkie nogi, bo historia się cały czas powtarza, czy zauważasz w swoim życiu powtarzające się schematy jakichś sytuacji? Czy to nie jest tak jak – mówi Einstein – szaleństwem jest robić cały czas to samo i tak samo i oczekiwać odmiennych rezultatów? Może tym razem się uda? A cóż to za myślenie, czyżby życie  było grą w totka, w ruletkę? Hazardem? są pewnie tacy ludzie, którzy tak myślą. Każdy może myśleć jak chce, jednak każdy człowiek ma swoje życie. I to od Ciebie zależy jakie ono jest.

Jeśli chcesz nowych efektów: więcej zarabiać, być zdrowym, mieć wspaniałe relacje z najbliższymi; a póki co tak nie jest, to po prostu musisz się wziąć do roboty.

Aby wiedzieć co to za „robota”, potrzebujesz wiedzy. Co robić, jak to zagadnienie wygląda. A potem wdrażać tą wiedzę w swoje życie. Zdobycie najpierw wiedzy, może Cię uchronić przed bolesnymi efektami eksperymentów wychodzenia z własnej strefy komfortu, czyli miejsca w którym zawsze robisz to samo i już to znasz i nawet lubisz.

Zobacz, chcesz jeździć samochodem po ulicach swojego miastA, to idziesz na kurs, zdobywasz wiedzę i wyjeżdżasz po raz pierwszy na drogę, po której jeżdżą prawdziwe samochody. Tyle tylko, że Ty jesteś oznakowany literą „L” no i wszyscy na Ciebie uważają a już na pewno nikt na Ciebie nie trąbi jak staniesz na środku skrzyżowania, nie wiedząc co dalej.

Inaczej jest, jak po zdanym egzaminie, wjeżdżasz na ulicę i nie jesteś już oznakowany. Na bank mogą być nowe doświadczenia. Jesteś właśnie w nowej strefie komfortu. Jeszcze się tu nie poruszasz bardzo sprawnie ale to tylko kwestia czasu. Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów czujesz się coraz swobodniej w tej strefie komfortu; na drodze gdzie jeżdżą samochody.

Tak samo jest z każdą nową sprawą, którą chcesz zaprosić do swojego życia: pieniądze, miłość, zdrowie. Wiedza – nowe działania – powtarzanie, powtarzanie – nawyk – nowe efekty. To jest proces rozciągnięty w czasie. A to co robisz, to jest właśnie TA CHWILA. Jeśli będziesz sobie obiecywać, że jutro pójdziesz na kurs prawa jazdy, to jest szansa, że nigdy nie będziesz jeździć. Teraz. To jest potężna chwila. W niej możesz zmienić całe swoje życie. Krok po kroku. Systematycznie. Teraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *